رفتن به مطلب
انجمن الکترولب
Ali Ezzati

راه اندازی ماژول ESP8266 WIFI با میکروپایتون

پست های پیشنهاد شده

راه های مختلفی برای استفاده از ماژول ESP8266 وجود داره که در این پست معرفی ماژول WiFi – وای فای ESP8266

همشون رو به جز میکروپایتون معرفی کردم یک دلیل برای معرفی نکردنش هم کامل نبودن میکروپایتون برای ESP9266 بود در ادامه این تاپیک نحوه راه اندازی میکروپایتون روی esp8266 بررسی میکنیم و به ترتیب دستور هایی رو که پشتیانی میکنه رو بررسی میکنم

به اشتراک گذاری این ارسال

لینک به ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

پایتون یک زبان برنامه‌نویسی همه منظوره، سطح بالا، شیءگرا و مفسر است. که قابلیت یادگیری آسان آن را به یکی از فراگیر ترین زبان های برنامه نویسی تبدیل کرده است. می خواهیم از این زبان برنامه نویسی برای برنامه نویسی ماژول ESP8266 استفاده کنیم. برای این منظور ابتدا باید فریمور Micro python بر روی ESP8266 نصب شود. برای راحتی کار می توانید از برد NodeMCU و یا برد های مشابه که چیب تبدیل USB به سریال را نیز بر روی خود دارند استفاده کنید. اول از همه اینکه من از لینوکس اوبونتو برای ادامه آموزش استفاده میکنم ولی تفاوت چندانی بین استفاده از ویندوز و یا لینوکس نیست و به راحتی می توانید از ویندوز نیز برای دنبال کردن این آموزش استفاده کنید.

بعد از اتمام مراحل فلش کردن به وسیله ویندوز رو هم اضافه میکنم!منتظر باشید یکم

مرحله ۱ دانلود فریمور میکروپایتون برای  ESP8266

برای دانلود به صفحه دانلود میکروپایتون بروید سه نسخه برای دانلود ESP8266 در دسترس است که به نا به توصیه خود وبسایت میکروپایتون نسخه Stable firmware builds for 1024kb modules and above رو دانلود کنید.

مرحله ۲ نصب esptool برای فلش کردن esp8266

برای نصب esptool که یک برنامه نوشته شده به زیان پایتون است نیاز یه برنامه pip دارید که در نسخه های جدید پایتون نصب شده (و نیاز به کار خاصی نیست ولی اگر نبود هم به راحتی قابل نصب میباشد در صورتی که  کسی مشکل داشت پیام بده راهنمایی میکنم )برای نصب دستور زیر رو وارد کنید.

sudo pip install esptool

لینک به ارسال

مرحله ۳ پیدا کردن پوت سریالی که به کامپیوتر وصل است

برای فهمیدن اینکه چه پورت سریالی به بورد esp8266 اختصاص یافته از دستور لینوکسی

dmesg | grep tty

استفاده کنید.

لینک به ارسال

برای ارسال دیدگاه یک حساب کاربری ایجاد کنید یا وارد حساب خود شوید

برای اینکه بتوانید دیدگاهی ارسال کنید نیاز دارید که کاربر سایت شوید

ایجاد یک حساب کاربری

برای حساب کاربری جدید در سایت ما ثبت نام کنید. عضویت خیلی ساده است !

ثبت نام یک حساب کاربری جدید

ورود به حساب کاربری

دارای حساب کاربری هستید؟ از اینجا وارد شوید

ورود به حساب کاربری